Robert Kubica w zespole Alfa Romeo Racing ORLEN

Formuła 1

Robert Kubica pozostaje w sezonie 2020 w formule 1 jako kierowca rezerwowy zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN.

Robert_Kubica.JPG

Wraz z początkiem roku 2020, gdy przestał obowiązywać kontrakt z Williamsem, dotarły do nas dwie oficjalne informacje. Firma PKN Orlen została sponsorem tytularnym zespołu Alfa Romeo Racing, a w ramach tej współpracy Robert Kubica dołączył do ekipy jako kierowca rezerwowy. Będzie współpracował z Kimim Raikkonenem i Antonio Giovinazzim. 

W przyszłym roku logo PKN Orlen będzie widoczne na bolidach, m.in. na tylnym i przednim skrzydle, obręczy halo, lusterkach oraz na bocznych sekcjach. Dodatkowo pojawi się na kombinezonach zawodników, ich kaskach oraz na ubraniach mechaników i pracowników zespołu, na transporterach, w garażu i motorhomie. Już teraz można zobaczyć logo firmy na oficjalnej stronie zespołu. Umowa sponsorska przewiduje większe zaangażowanie zespołu w wydarzenia promocyjne organizowane przez PKN Orlen. Współpraca obejmuje także rozwój młodych zawodników. Do ORLEN Akademii Kartingowej prowadzonej przez Sauber Motorsport dołączy trzech polskich zawodników. 

Author picture

Piotr Zając

Od ponad ćwierćwiecza pasjonat Formuły 1. Został fotografem, aby z bliska oglądać pędzące bolidy. Jako akredytowany fotograf był świadkiem rywalizacji Lewisa Hamiltona z Sebastianem Vettelem w Formule 3, startów Roberta Kubicy w zespole BMW Sauber oraz sukcesu Kuby Giermaziaka w Porsche Supercup. Przed dwoma laty dał się wciągnąć w świat sportów motocyklowych fotografując Motocyklowe Mistrzostwa Świata WorldSBK i MOTOGP.