Za 5 tygodni startuje sezon Formuły 1

Formuła 1

Już za 5 tygodni rozpocznie się sezon Formuły 1. W podanym dzisiaj kalendarzu na razie widnieje tylko osiem rund, które zostaną rozegrane na sześciu europejskich torach. W zależności od rozwoju sytuacji związanej z pandemią na świecie, kalendarz będzie rozbudowywany. Na razie zaplanowane rundy mają być rozgrywane bez udziału publiczności, co może jeszcze ulec zmianie, gdy warunki zdrowotne na to pozwolą. 

GPAustrii_F1-4503.JPG

Pierwszy wyścig odbędzie się na austriackim torze Red Bull Ring 5 lipca. Tydzień później zawodnicy będą się ścigali ponownie na tej samej pętli. Kolejny wyścig zaplanowano na 19 lipca, na węgierskim Hungaroringu. Później czeka nas podwójna runda w Wielkiej Brytanii. Na Silverstone zawody odbędą się 2 oraz 9 sierpnia. Z terminu majowego na 16 sierpnia przesunięto Grand Prix Hiszpanii na torze Circuit de Barcelona-Catalunya. Ostatniego dnia sierpnia zobaczymy bolidy na belgijskim torze Spa-Francorchamps. Ostatni w opublikowanym kalendarzu jest wyścig o Grand Prix Włoch na torze Monza.

Author picture

Piotr Zając

Od ponad ćwierćwiecza pasjonat Formuły 1. Został fotografem, aby z bliska oglądać pędzące bolidy. Jako akredytowany fotograf był świadkiem rywalizacji Lewisa Hamiltona z Sebastianem Vettelem w Formule 3, startów Roberta Kubicy w zespole BMW Sauber oraz sukcesu Kuby Giermaziaka w Porsche Supercup. Przed dwoma laty dał się wciągnąć w świat sportów motocyklowych fotografując Motocyklowe Mistrzostwa Świata WorldSBK i MOTOGP.