Brno, KTM i Brad Binder przechodzi do Historii

MotoGP

Kolejny weekend wyścigowych wrażeń za nami. Fani MotoGP oraz WorldSBK nie mieli na co narzekać. Od piątku do niedzieli najlepsi zawodnicy zmagali się z kolejną dawką wysokich temperatur co sprawiało wiele trudności z przyczepnością opon podczas wyścigów wszystkich kategorii.

Brad Binder

MotoGP zawitało tym razem do Czeskiego Brna, gdzie co roku wielu Polskich fanów wybierało się na niedaleko położony od Polski obiekt. Niestety z powodu Pandemii wszystkie trybuny były puste..

Podczas nieobecności Mistrza Świata Marca Marqueza, spowodowanej złamaniem prawej kości ramienia wypatrywaliśmy po cichu pierwszejtrójki weekendu. Spekulacje wędrowały w kierunku Teamu Yamahy z Fabio Quarrtararo na czele. Niemniej jednak już po pierwszych treningach nie mieliśmy wątpliwości, że KTM odegra jedną z kluczowych ról w tej gonitwie. Nie pomyliliśmy się, gdyż Brad Binder i jego świetna jazda na limitach przeszła do Historii. To było wielkie zwycięstwo Austriackiej fabryki, która tak długo czekała na swoje pierwsze upragnione zwycięstwo w klasie MotoGP!

Poniżej znajdziecie wyniki wyścigu klasy MotoGP

MotoGP Brno 2020 Wyniki.jpg

Author picture

Krystian Polak

Fotograf, związany dosłownie kajdankami z pasją motocyklową. Niegdyś redaktor biznesu motocyklowego. Od roku 2016 akredytowany na Motocyklowe Mistrzostwa Świata WorldSBK i MOTOGP.