Jack Miller w fabrycznym Ducati w sezonie 2021!

Australijczyk Jack Miller podpisał kontrakt z fabrycznym zespołem Ducati w MotoGP na sezon 2021 z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Miller zostanie trzecim zawodnikiem z Australii, który będzie reprezentował oficjalne barwy włoskiego zespołu. Poprzednikami Millera byli: Troy Bayliss oraz Casey Stoner, który razem z włoskim producentem świętował mistrzowski tytuł w 2007 roku.

Jack Miller

Po ostatnich plotkach łączących Millera z fabrycznym zespołem z Bolonii, w końcu potwierdził realizację swoich planów na kolejne lata. 25-latek zadebiutował w MotoGP w 2015 roku, mając zaledwie 20 lat, a w 2018 roku dołączył do satelickiego zespołu Pramac Racing, wspieranego przez fabryczną ekipę. W ubiegłym sezonie Miller pięciokrotnie stawał na najniższym stopniu podium, kończąc sezon na ósmym miejscu w klasyfikacji generalnej.

„Przede wszystkim chciałbym serdecznie podziękować Paolo Campinotiemu i Francesco Guidottiemu oraz całemu zespołowi Pramac Racing Team za wielkie wsparcie, które otrzymałem od nich w ciągu ostatnich dwóch i pół roku spędzony razem. To dla mnie zaszczyt kontynuować karierę MotoGP w fabrycznym zespole Ducati, za co chciałbym podziękować całemu kierownictwu Ducati: Claudio Domenicaliemu, Gigi Dall’igni, Paolo Ciabattiemu i Davide Tardozziemu za zaufanie i danie mi tej niesamowitej okazji. Z niecierpliwością czekam na kolejną jazdę w tym roku i jestem w pełni gotowy, aby zobowiązać się do bycia oficjalnym zawodnikiem Ducati w 2021 roku.” – powiedział Miller

„Od czasu przyjścia do zespołu satelickiego Pramac, forma Jacka stale rośnie udowadniając, że jest jednym z najszybszych i najbardziej utalentowanych zawodników w mistrzostwach. Cieszymy się więc, że zgodził się jeździć Desmosedici w oficjalnym zespole Ducati w przyszłym roku. Jesteśmy przekonani, że Jack ma wszystko odpowiednie umiejętności do regularnej walki o czołowe pozycji, rozpoczynając już w tym sezonie od jazdy na Desmosedici GP20 zespołu Pramac Racing i robiąc kolejny krok naprzód w przyszłym roku dzięki wsparciu zespołu Ducati.” – skwitował dyrektor generalny Ducati Motor Holding, Claudio Domenicali

Wszystko wskazuje na to, że na lodzie zostanie Danilo Petrucci, który łączony jest z zespołem Ducati w WSBK lub Aprillią w MotoGP.

Author picture

Dominik Zajączkowski

Redaktor, którego kolebką są wyścigi motocyklowe. Serię MotoGP i WorldSBK śledzi od początku XXI wieku. Od 2015 roku ściśle współpracujący z polskimi mediami. Jego ulubionym tematem są analizy wyścigowe, wywiady z zawodnikami oraz praca na torach wyścigowych.