Kolejny tydzień za nami, tym razem bez weekendu wyścigowego rangi Mistrzostw Świata. Nie milkną echa odwołania wyścigów w MotoGP, na torze Silverstone z poprzedniego tygodnia, jedni szukają winnych, zawodnicy przepraszają kibiców i przekomarzają się, kto miał większe jaja, aby wystartować w tych fatalnych warunkach. Zespoły, które podobno nie zgodziły się na przesunięcie wyścigów na poniedziałek, testowały w Hiszpanii, na torze Motorland Aragon. W WSBK bez większych konkretnych informacji, na razie pozostają nam spekulacje i oczekiwania do wznowienia zmagań o Mistrzostwa Świata Superbike, które ponownie ruszą, już za dwa tygodnie w Portugalii, a w ten weekend runda MotoGP w Misano Adriatico.

więcej

W Mistrzostwach Świata motocykli prototypowych znane są już prawie pełne składy na sezon 2019, natomiast w WorldSBK mamy dużo niewiadomych, za którymi rodzą się wszelakie spekulacje i plotki, które mogą zawierać w sobie ziarno prawdy. Postanowiliśmy zebrać wszystkie informację w całość i opisać to, o czym rozmawia się za kulisami serii WorldSBK.

więcej

Trzeba przyznać, że był to dość gorący tydzień w świecie wyścigów motocyklowych, rozpoczynając od testów WorldSBK w portugalskim Portimão, poprzez ruchy transferowe w obu seriach Mistrzostw Świata, kończąc na weekendzie wyścigowym MotoGP na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii, którego najważniejsza część się nie odbyła, poprzez warunki panujące na torze.

więcej

Dzisiejszy dzień na torze Silverstone w pewnej mierze podyktowała pogoda, która płatała figle przypominając o wyspiarskim klimacie. W ciągu dnia świeciło słońce, padał deszcz, a mechanicy, co chwilę musieli zmieniać ustawienia motocykli, w zależności od warunków panujących na torze. W kwalifikacjach w klasie MotoGP, ze zmiennymi i bardzo trudnymi warunkami najlepiej poradzili sobie dwaj zawodnicy fabrycznego zespołu Ducati, Jorge Lorenzo był najszybszy w Q2, tuż za nim do jutrzejszego wyścigu ustawi się Andrea Dovizioso. Trzeci był Johann Zarco, który jak sam stwierdził znakomicie radzi sobie w takich warunkach, a w ostatnim mierzonym okrążeniu został przyblokowany przez samego Marqueza, kto wie czy Francuz nie ustawiłby się na pole position.

więcej

Po tygodniu przerwy, od emocji podczas Grand Prix Austrii postanowiliśmy opisać, co wydarzyło się przez ten wspomniany weekend w MotoGP, oraz to co działo się w ostatnim tygodniu w świecie wyścigów motocyklowych. W niedzielnym wyścigu kategorii MotoGP zwyciężył fabryczny zawodnik Ducati – Jorge Lorenzo, drugi był lider klasyfikacji generalnej Marc Marquez, a trzeci Andrea Dovizioso.

więcej

Karuzela MotoGP nie zatrzymuje się i jedzie dalej, w ten weekend rozpoczęła się kolejna runda MotoGP, tym razem na torze Red Bull Ring w Austrii. Kilkudniowa przerwa dla zawodników i ponownie weekend pełen wyzwań, jednak zupełnie innych dla każdego z zawodników. Jedni ze świetnym nastawieniem walki o zwycięstwo, drudzy z problemami z motocyklem, a niektórzy z niepokojem swojej przyszłości, tak jak Scott Redding.

więcej

Jak co roku, dzień po wyścigu w Brnie zawodnicy zostają na oficjalne testy MotoGP, tym razem nie zobaczyliśmy Pola Espargaro, który we wczorajszej rozgrzewce złamał obojczyk, oraz Mavericka Vinalesa i Stefana Bradla, którzy z kolei odpoczywają po ciężkim wypadku na pierwszym okrążeniu niedzielnego wyścigu. Tym razem najszybszy był Marc Marquez, z czasem 1.55.209, który był wolniejszy od tego z kwalifikacji, ale znacznie szybszym niż tempo jakim zawodnicy jechali w czasie wyścigu. Drugi był Francuz - Johann Zarco, który zadowolony po wyścigu stwierdził, że ponownie zbliża się do tempa, umożliwiającego walkę o podium. Trzeci z kolei był Dani Pedrosa, jeżdzący w zespole Repsol Honda.

więcej

Zawodnik fabrycznego zespołu Ducati, Andrea Dovizioso zwyciężył w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Czech, kategorii MotoGP. Za jego plecami, walkę o drugie miejsce stoczyli Jorge Lorenzo i Marc Marquez, zwycięsko z tego pojedynku wyszedł team partner Doviego, Jorge Lorenzo. Lider klasyfikacji generalnej, Marc Marquez musiał zadowolić się z trzeciego miejsca, jednak w dalszym ciągu pozostaje na prowadzeniu w tabeli. Wyścigu nie ukończyli: Bradley Smith, Stefan Bradl, Maverick Vinales, Tito Rabat i Scott Redding.

więcej

Dzisiejszy dzień wyścigów rozpoczął się od odegrania włoskiego hymnu, dla zwycięzcy wyścigu najmniejszej kategorii - Fabio Di Giannantonio. Włoch przez cały wyścig znajdował sie w czółówce i mądrze kontrolował przebieg wyścigu. Drugie miejsce zajął zawodnik zespołu Estrella Galicia - Aron Canet, a trzeci dojechał faworyt gospodarzy, wczorajszy zdobywaca pole position - Jakub Kornfeil. Pod nieobecność Jorge Martina, na prowadzenie w klasyfikacji generalnej kategorii Moto3, wskoczył Marco Bezzecchi, który prowadzi z przewagą trzech punktów.

więcej

Dani Pedrosa nie był dziś zbyt wylewny, po nieudanych dla niego kwalifikacjach. Hiszpan zakwalifikował się do jutrzejszego wyścigu dopiero na dziesiątej pozycji, a przez większość weekendu prezentował tempo zbliżone do czołówki. Zawodnik zespołu Repsol Honda sprawiał wrażenie obojętnego, jakby odliczał ostatnie wyścigi do końca swojej kariery. Dużo na to wskazuje, że Dani Pedrosa otrzymał ofertę kierowcy testowego w ekipie KTM-a, jednak podczas dzisiejszej rozmowy szybko uciął temat, mówiąc, że ma jeszcze dużo czasu na podjęcie decyzji.

więcej