Włoska Robota w Jerez, Wyniki World Superbike

WSBK

Najlepsi zawodnicy World Superbike powrócili na tor w Jerez w wielkim stylu dając potężną dawkę emocji wszystkim fanom śledzącym rywalizację Motocyklowych Mistrzostw Świata Motocykli produkcyjnych. 

Ducati Panigale Panel .jpg

Ducati Pangale V4R!

Ten motocykl jest po prostu oszałamiająco szybki. Ogromna moc powalająca konkurencję to nie lada gratka dla inżynierów pozostałych zespołów, którzy już od pewnego czasu wyrywają sobie włosy chcąc stworzyć maszynę, która będzie dominować. Niestety , Włosi tym razem postawili poprzeczkę tak wysoko, że śmiemy twierdzić, iż w tym roku detronizacja Jonathana Rea jest bardziej możliwa niż kiedykolwiek!
Fabryczny zespół Ducati Aruba.it zatrudnił do tego celu byłego zawodnika MotoGP Scotta Reddinga, który w ostatnim sezonie zdobył tytuł mistrza BSB a po tym co zobaczyliśmy w ten weekend na torze w Hiszpanii, jesteśmy więcej niż ciekawi tego co wydarzy się za tydzień w Portugalskim Portimao. Brytyjczyk wspomniał w jednym z ostatnich wywiadów, iż chce zdobyć mistrzowski tytuł w klasie Superbike i powrócić do klasy MotoGP. Niemniej jednak, aby mieć taką możliwość musi zdobyć najwyższe trofeum, które jest tak bardzo upragnione przez fabrykę z Bolonii.

 

Wyniki Wyścigu Superbike Nr 1, który odbył się w sobotę 01.08.2020 na torze w Jerez.

Wyniki Wyścigu WSBK Jerez 2020 Wyścig 1

Wyniki Wyścigu Superbike Superpole, który odbył się w niedzielę 01.09.2020 na torze w Jerez.

Wyniki Wyścigu WSBK Jerez 2020 Wyścig Superpole

Wyniki Wyścigu Superbike Nr 2, który odbył się w niedzielę 01.09.2020 na torze w Jerez.

Wyniki Wyścigu WSBK Jerez 2020 Wyścig 2

Author picture

Krystian Polak

Fotograf, związany dosłownie kajdankami z pasją motocyklową. Niegdyś redaktor biznesu motocyklowego. Od roku 2016 akredytowany na Motocyklowe Mistrzostwa Świata WorldSBK i MOTOGP.